Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Aktualności » Fachowcy montażu w Muratorze

Fachowcy montażu w Muratorze(26/04/2012)

W najnowszym wydaniu miesięcznika Murator ukazał się artykuł „Dobre okna w dobrej cenie”, a w nim zamieszczono wypowiedzi kilku fachowców zrzeszonych w ZMS.

„W ostatnich 2-3 latach coraz więcej okien montujemy w sposób „ciepły”, to znaczy warstwowy z ociepleniem” – powiedział tam Marcin Marchewka z Dolnego Śląska. Z kolei Paweł Zajkowski z lubuskiego „od roku proponuje klientom ciepły montaż warstwowy, ale ze względu na większy koszt to rozwiązanie nie cieszy się popularnością”. Także Wojciech Żurowski z zachodniopomorskiego uświadamia klientów jak ważny jest montaż warstwowy z uszczelnieniem, choć przyznaje, że „jest on 30-40% droższy od tradycyjnego, co wielu zniechęca”. Zdaniem Jarosława Cichawy z mazowieckiego „klienci najczęściej wybierają okna plastikowe, bo nie chcą myśleć w przyszłości o konserwacji drewna”. Paweł Imielski ze śląskiego natomiast prawie wcale nie montuje okien białych (przeważnie okleinowane), a Krzysztof Wycech z mazowieckiego stwierdza, że „klienci chcą okien coraz większych, stałych lub przesuwnych”.

Fachowcy od montaży ze Zrzeszenia Montażystów Stolarki powiedzieli w Muratorze jak wygląda sytuacja na rynku. Nie ściemniali, nie koloryzowali, a mówili jak jest. Redaktorzy Muratora przekonali się chyba, że jeśli szukać prawdziwej wiedzy o rynku to nie w gabinetach producentów i dostawców, ale właśnie w punktach sprzedaży i na budowach, przy montażach. Wydawnictwo Murator jest patronem medialnym programu Mistrzowie Montażu.

 

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (10 głosów, średnia ocena: 4,50)
Komentarze Dodaj komentarz
  1. LANGER napisał:

    Widzę, że klaruje się zjawisko rzetelnej informacji – wreszcie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*