Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Aktualności » Bydgoscy mistrzowie

Bydgoscy mistrzowie(26/03/2012)

Targi Gryf-Bud w Bydgoszczy nie należą do największych imprez targowych w naszym kraju, ale i tak odwiedza je corocznie kilka tysięcy bydgoszczan. Nie inaczej było i w tym roku,

a że stoisko Kujawsko-Pomorskich Warsztatów Montażowych zlokalizowane było tuż przy wejściu do hali targowej, stąd wszyscy mieli okazję zapoznać się z tematyką montażu okien i drzwi. Na miejscu byli doradcy techniczni z firm partnerskich naszego Programu oraz eksperci ze Zrzeszenia. Na ekspozytorach można było sięgnąć po poradniki i materiały katalogowe, a na dużym ekranie obejrzeć filmy instruktażowe. Wielu bydgoszczan z tej okazji skwapliwie skorzystało.

Najważniejszym wydarzeniem Warsztatów był turniej Mistrzowie Montażu, gdzie 14 ekip z Kujaw i Pomorza poddało swoją wiedzę i umiejętności weryfikacji Komisji Ekspertów. Wszyscy zostali dopuszczeni do egzaminu praktycznego, choć sześciu montażystów musiało przejść dodatkowy sprawdzian poprawkowy. Same montaże wykonywane były nadzwyczaj sprawnie, zajmowały ekipom ok. 60-80 minut, a wyróżniona ekipa firmy MAGO zrobiła go nawet w czasie 40 minut. Wyróżnili się właśnie sprawnością i bardzo dobrą organizacją pracy. W ich pracy nie było montażysty i pomocnika, ale dwóch równorzędnych partnerów, którzy dobrze podzielili swoje zadania i sprawnie je zrealizowali. Przewodniczący Komisji w uzasadnieniu tej decyzji podkreślił, że sprawność montażu ma duże znaczenie w kalkulacji kosztów, gdyż ogromny udział w niej ma właśnie koszt pracy. Sprawna jej organizacja może więc tworzyć przewagę oferty montażowej. Werdykt Komisji przyjęty został oklaskami pozostałych 26 laureatów – nowych Mistrzów Montażu.

Drugiego dnia Warsztatów odbyło się także seminarium montażowe, na którym eksperci Programu wykazali rosnącą wagę profesjonalnych usług montażowych oraz przejrzystą perspektywę rosnącej rangi zawodu montażysty. Przedstawiono również zasady poprawnej kalkulacji prac montażowych oraz podstawy budowania właściwej strategii firmy handlowo-usługowej na lokalnych rynkach. Gościnnie na seminarium wystąpiła reprezentantka firmy MOL, zachęcając montażystów do poszerzania palety własnych umiejętności i zainteresowania się zarabianiem na montażach rolet, markiz i żaluzji. Wśród zebranych rozlosowano nagrodę w postaci bezpłatnego udziału w szkoleniu na temat profesjonalnego montażu osłon okiennych, którego wartość wynosi 2,5 tys. zł. Kilku słuchaczy wyraziło również zainteresowanie udziałem w tym szkoleniu dla podniesienia swoich kwalifikacji.

W Kujawsko-Pomorskich Warsztatach Montażowych wzięło udział 28 Mistrzów Montażu, kilkudziesięciu montażystów zainteresowanych podnoszeniem swoich umiejętności i co najmniej kilkuset inwestorów szukających dobrych, sprawdzonych technologii i ich wykonawców. Kilka tysięcy uczestników zwiedzających targi miało okazję zapoznać się z tematyką montażu warstwowego okien. Trzy targowe dni w Bydgoszczy przyczyniły się również do poszerzenia grona członków Zrzeszenia Montażystów Stolarki oraz uczestników Klubu Dobrego Montażu. Kolejne Warsztaty już za miesiąc w Tarnowie. Dzięki Partnerom Programu , firmom Drutex SA, Selena SA, ROTO Frank, G-U Polska i VBH Polska, udział w nich dla wszystkich uczestników jest bezpłatny. Już dzisiaj więc zapraszamy montażystów i handlowców z regionu południowo-wschodniego pod koniec kwietnia do Tarnowa.

 

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (7 głosów, średnia ocena: 4,86)
Galeria zdjęć:
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*