Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Aktualności » Zmodyfikowany system SAAW

Zmodyfikowany system SAAW(19/03/2012)

Firma SAAW zaprezentowała na targach w Sosnowcu zmodyfikowaną wersję swojego systemu mocowania okna, opartego na rozparciu okna w szczelinie za pomocą śruby tworzywowej.

System ten nagrodzony w styczniu nie wiadomo czemu Złotym Medalem Budmy, wywoływał początkowo uśmiechy i zasadnicze wątpliwości jeśli idzie o poprawne zamocowanie. W wersji przedstawionej na Budmie służył w zasadzie jedynie do regulacji, wymagając dodatkowych kotew mocujących okno w murze.

Zmodyfikowana wersja systemu SAAW zawiera już dodatkowo kotwę tworzywową, która z jednej strony zintegrowana jest ze śrubą, a z drugiej strony mocowana jest dwoma wkrętami do ściany. Jak zapewniają konstruktorzy, kotwa tworzywowa zapewnia bezproblemowe przeniesienie sił parcia wiatru, a sama śruba wytrzymuje nacisk nawet do 280 kg. W ramie okiennej mocuje się ją w wywierconym otworze (specjalne wiertło) i stabilizuje jednym wkrętem. Zamocowane na całym obwodzie okna kotwy tworzywowe wraz ze śrubami mocuje się następnie do muru, a pokręcając śrubami ustawia się precyzyjnie jego ostateczne położenie.

Sama kotwa, choć wytrzymała na parcie wiatru, jest jeszcze zbyt wiotka, aby mogła służyć do mocowania okna poza murem, w warstwie ocieplenia. Ta zmodyfikowana wersja systemu SAAW przeznaczona jest więc do mocowania okien w murze, także na jego krawędzi. W Tuszynie obecnie trwają prace nad kolejną modyfikacją materiału z jakiego wykonana jest kotwa i być może już wkrótce firma SAAW zaprezentuje system służący mocowaniu okien w warstwie ocieplenia. Może to być bardzo dobra alternatywa dla dotychczasowych systemów wykorzystujących stal.

 

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (1 głosów, średnia ocena: 1,00)
Galeria zdjęć:
Komentarze Dodaj komentarz
  1. kartoon napisał:

    A gdzie kupić takie kotwy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*