Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Dla mediów » Mistrzowie w Bydgoszczy

Mistrzowie w Bydgoszczy(05/03/2012)

W regionie północnym obejmującym województwa pomorskie i kujawsko-pomorskie działa ponad 2500 firm zajmujących się montażami okien i drzwi. Zatrudniają one w sumie ok. 7 tysięcy montażystów, ale zaledwie 6 spośród nich ma kwalifikacje mistrzowskie, potwierdzone przez ekspertów Zrzeszenia Montażystów Stolarki.

Współczesne okna są tak zaawansowane technicznie, że nie tylko chronią nasze mieszkania przed nadmiernymi stratami ciepła, ale też pozwalają wykorzystywać zimą do ogrzewania ciepło pochodzące ze Słońca. Najlepsze nawet okno nie spełni jednak swojej funkcji ochronnej, jeżeli zostanie źle zamontowane. Według badania Zrzeszenia Montażystów Stolarki zaledwie co 20-te okno w naszym kraju montowane jest poprawnie tj. z właściwym zastosowaniem izolacji cieplnej. Wynika to przede wszystkim z braku kwalifikacji tzw. fachowców i niewiedzy inwestorów, czego powinni od takich fachowców wymagać.

Taki stan rzeczy wymusił konieczność zweryfikowania wiedzy i umiejętności fachowców zajmujących się montażami okien i drzwi w naszym kraju. Weryfikacji tej dokonują eksperci Zrzeszenia Montażystów Stolarki na regionalnych turniejach Mistrzów Montażu, organizowanych w trakcie lokalnych targów budowlanych. Po Warszawie, Poznaniu i Sosnowcu czas przyszedł także na Bydgoszcz. Na najbliższych targach Gryf-Bud w hali Zawiszy (23-25 marca) zorganizowane zostaną Kujawsko-Pomorskie Warsztaty Montażowe, a do rywalizacji o miano Mistrza Montażu stanie 12 lokalnych ekip. Pokażą one jak powinno się montować okna, aby był to montaż szczelny, ciepły i przede wszystkim trwały. Jest nadzieja, że od kwietnia grono prawdziwych fachowców montażowych o sprawdzonych umiejętnościach powiększy się o 20 ludzi, których z czystym sumieniem będzie można polecić inwestorom na Kujawach i Pomorzu.

A inwestorzy, którzy w sobotnie południe 24 marca przybędą do hali Zawiszy, będą mieli okazję dowiedzieć się, czego powinni wymagać od fachowca, który montuje im okno czy drzwi. Wiedza ta jest dostępna na co dzień na internetowej stronie Zrzeszenia: www.montaze.info.pl i tam także znajduje się lista fachowców o sprawdzonych kwalifikacjach.

Kujawsko-Pomorskie Warsztaty Montażowe organizowane są w ramach ogólnopolskiego programu Mistrzowie Montażu pod patronatem Zrzeszenia Montażystów Stolarki i Związku Polskie Okna i Drzwi. Mecenasem Mistrzów Montażu jest bytowski producent okien: Drutex SA, a partnerami warsztatów są znane i cenione marki: Selena SA (piany i silikony), Roto Frank (okucia), G-U Polska (okucia) i VBH Polska (mocowania i uszczelnienia). Zapraszamy do hali Zawiszy w dniach 23-25 marca 2012.

 

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (Jeszcze nie oceniono)
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*