Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Aktualności » Śląscy Mistrzowie 2012

Śląscy Mistrzowie 2012(28/02/2012)

Po Warszawie i Poznaniu Regionalne Warsztaty Montażowe przeniosły się na Śląsk, do Sosnowca, gdzie pod koniec lutego odbywały się 5. Targi Budowlane Sibex. Nie jest to tak duża impreza jak Budma, ale i tu wystawiło się prawie 300 dostawców technologii

Dyplomy wręczał Mistrzom szef Zrzeszenia - Andrzej Kowalski (z lewej) oraz "nasz" poseł, członek sejmowej Komisji Budownictwa - Łukasz Krupa (z prawej).

A było co oglądać, bo w trakcie targów odbywał się nie tylko turniej i pokazy Mistrzów Montażu, ale też swoje mistrzostwa mieli dekarze, blacharze i specjaliści od parkietów. W ciągu trzech dni zbudowano w targowej hali nawet dom o konstrukcji szkieletowej, który w ostatnim dniu został zlicytowany za 34 000 zł. W ten ciąg zawodów i pokazów świetnie wpisały się również Warsztaty Montażu Okien, które przyciągnęły prawie 1000 osób zainteresowanych tą tematyką.

Do turnieju montażowego w Sosnowcu zgłosiło się początkowo 18 ekip ze Śląska i Zagłębia, ale ostatecznie w szranki turniejowe stanęło 16 montażystów. Dwóch z nich nie przeszło niestety sprawdzianu testowego wiedzy, więc Komisja turniejowa do sprawdzianu praktycznego dopuściła w efekcie 7 ekip, pozytywnie oceniając pracę wszystkich 14 montażystów. Na zakończenie każdy z nich uhonorowany został dyplomem Mistrza Montażu oraz upominkami od Partnerów programu. Specjalne wyróżnienie przewodniczącego jury otrzymała ekipa firmy Gartfen, która pierwszego dnia Warsztatów pokazała montaż w warstwie ocieplenia, ale z użyciem drewnianych kantówek jako „antyramy” dla montowanego okna. I właśnie za innowacyjność i odwagę we wdrażaniu nowych technik, ale i za dużą sprawność pracy właściciel tej firmy odebrał statuetkę montażowego Oskara. W podsumowaniu pokazów podkreślano jednak, że wszystkie ekipy startujące w finale sosnowieckiego turnieju wykazały się dużą sprawnością i kulturą pracy, a tytuły Mistrzów Montażu i tym razem trafiły w godne ręce.

Tym razem nie trzeba było w ogóle przyjeżdżać do Sosnowca, by obserwować turniejowe zmagania. Przez trzy dni trwała bowiem bezpośrednia transmisja internetowa z wydarzeń targowych, a w niej często gościła relacja z bieżących prac montażu okien. Według statystyk organizatorów odnotowano kilkanaście tysięcy wejść na tą internetową transmisję. Fachowy komentarz do tego dawał na bieżąco ekspert zrzeszenia, inż. Andrzej Kowalski. Także eksperci Partnerów programu udzielali na żywo cennych wskazówek dotyczących mocowania, uszczelniania, szklenia czy regulacji okuć. Skrót najważniejszych ich porad już niebawem obejrzeć będzie można na naszej internetowej stronie w dziele VIDEO.

A oto lista ślaskich Mistrzów Montażu, których wiedzę i umiejętności Komisja Ekspertów programu oceniła pozytywnie:

1. Sierka Łukasz – GRUPA FACTOR

2. Piątek Krzysztof – GRUPA FACTOR

3. Rajda Piotr – PORTALUX Piotr Czyż

4. Straszok Arkadiusz – PORTALUX Piotr Czyż

5. Strach Kamil – FH „H-Z” Krzysztof Kawelczyk

6. Budzan Jakub – FH „H-Z” Krzysztof Kawelczyk

7. Lisik Mirosław – P.P.H.U. SEKOR

8. Kucel Krzysztof – P.P.H.U. SEKOR

9. Bugaj Marcin – Urzędowski / PGH „Partner-Invest”

10. Bugaj Paweł – Urzędowski / PGH „Partner-Invest”

11. Konkol Ireneusz – Bracia Bertrand

12. Zieman Tomasz- Bracia Bertrand

13. Muszyński Waldemar – Gartfen

14. Pajączkowski Stanisław – Gartfen

Wszystkim Mistrzom gratulujemy, a klientom z regionu Śląskiego możemy stanowczo polecić ich usługi. Kolejne ekipy śląskie, które chciałyby zweryfikować swoje umiejetności i uzyskac dyplomy Mistrzów Montażu, będą miały taką okazję pod koniec maja na Warsztatach Montażowych organizowanych w Gliwicach. Zapraszamy.

 

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (8 głosów, średnia ocena: 4,75)
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*