Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Baza wiedzy » Wyróżnij się na rynku

Wyróżnij się na rynku(11/02/2012)

Certyfikacja

Podstawowa, ale jeszcze pewnie przez dużą część firm nie spełnianą jest certyfikat CE dopuszczenia produktu do sprzedaży, ale to nie jest potwierdzenie określonych jakości produktu. Bez względu na zastosowane techniki marketingowe, które zawdzięczamy najczęściej producentom profili, to nie ważne jest czy ten profil jest pięcio- czy siedmio komorowy, ale ważne jest jakie parametry w komplecie z okuciami, szybami i uszczelkami uzyskuje kompletne wyprodukowane okno. Jakimi parametrami może się szczycić co do termochronności, parcia wiatru, odporności na przesiąkanie wody, czy też jaką reprezentuje klasę antywłamaniowości. Uwaga, jeszcze raz, jakie przenosi parametry – wyróżnij się!

Wizerunek

Udaje się nawiązać kontakt, strony się umawiają na spotkanie, przychodzi jego termin i następuje katastrofa, czyli spóźnienie.. próbujemy nawiązać kontakt telefoniczny, ale się nie udaje, przekroczenie przysłowiowego kwadransu akademickiego i po kontakcie. Na nasz wizerunek najbardziej wpływa poczucie rzetelności naszych działań. Pierwszym warunkiem jest punktualność. Następnym kompetencje wiedzy, schludność i zachowanie naszego przedstawiciela, doradcy, handlowca. Jak jeszcze jest uzbrojony w odpowiedni czysty sprzęt i kurtkę z widocznym z odległości logo firmy to będziemy się wyróżniać na tle wszystkich pozostałych. Nasi przedstawiciele, w tym także odpowiednio przygotowani montażyści, a szczególnie ich lider profesjonalny specjalista w zakresie montaży, ale także zdyscyplinowani do pozostawienia po sobie porządku po wykonanych robotach, muszą posiadać także umiejętności interpersonalne. On, oni są ostatni w łańcuszku działania i jakie pozostawią ostatnie wrażenie takie będziemy mieli, lub nie, polecenia. Na polecenia pracuje cała załoga, musi dysponować dobrym produktem, produktami, być kompetentna w swoich zakresach działań, i posiadać to coś pozytywnego w tym co robi, aby się wyróżnić!

Aktywność

Na sukces składać się może wiele różnorodnych czynników, ale ważną jest niebywale aktywność, poszukiwanie nowych możliwości, umiejętności, szans. Aby do tego dojść należy korzystać z wielu możliwości: od samo szukania w Internecie (ale tam jest brak moderatora, więc można popełnić błędy, nikt nie eliminuje głupoty), poprzez kursy, szkolenia studia uzupełniające, nabywać przez całe życie, nowej coraz bardziej koniecznej wiedzy. W wyniku tych działań możemy otworzyć się na nowe kanały dystrybucji a nawet na inne rynki.

Innym sposobem jest aktywizacja handlowa samych montażystów, to oni także poszukują pola do swojego działania przynosząc zamówienia. W ten sposób ograniczamy koszty sprzedaży, a oni sami są wyjątkowo dobrze nastawieni na działanie, które musi generować polecenia. A to sposób na wyróżnienie się usługą!

Stron: 1 2 3 4

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (4 głosów, średnia ocena: 4,75)
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*