Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Aktualności » Torwar: dzień pierwszy

Torwar: dzień pierwszy(15/10/2011)

Setki osób przyglądających się „na żywo” montażowi okien w warstwie ocieplenia, kilkudziesięciu uczestników seminarium montażowego oraz wykonanie trzech montaży na trzy różne sposoby, to bilans pierwszego dnia targów Muratora na stoisku Zrzeszenia Montażystów Stolarki i programu Mistrzowie Montażu.

Sobotni dzień targowy na Torwarze rozpoczął się seminarium montażowym, na którym premierę miał najnowszy film instruktażowy dla montażystów zrealizowany w ramach programu Mistrzowie Montażu. Po projekcji na pytania zebranych odpowiadali eksperci Programu ze Zrzeszenia oraz z firm partnerskich. Najwięcej pytań dotyczyło możliwości stosowania uszczelniacza akrylowego jako zewnętrznej warstwy paroprzepuszczalnej oraz jego rzeczywistym walorom paroprzepuszczalnym. Inżynier Robert Rodzik z Seleny zapewnił, że badania laboratoryjne wykazały wysoką przydatność tego uszczelnienia dla realizacji montaży zgodnych z zasadą „szczelniej od wewnątrz niż na zewnątrz” i obiecał, że już wkrótce dostępne będą oficjalne dokumenty badawcze z niezależnego laboratorium. Wiele pytań zadali również dziennikarze i inwestorzy indywidualni, obecni na tym seminarium, a wynikało z nich, że są już przekonani do montażu warstwowego i maja teraz tylko problem, jak odróżnić dobrego fachowca, od tego mniej dobrego. Inżynier Kowalski ze Zrzeszenia Montażystów polecił po prostu śledzenie listy montażystów na stronie internetowej Zrzeszenia i wybór tych, którzy mają najlepsze notowania. Lista cały czas się rozwija i z każdym niemal dniem przybywa na niej sprawdzonych fachowców.

Jednym z nich jest pan Jarosław Cichawa, który ze swoim fachowcem dali w tym dniu pokaz montażu z wykorzystaniem systemu SFS. Do tego celu posłużyła ścianka drewniana, wybudowana specjalnie na tą targową okazję, okno tworzywowe wyprodukowane przez bytowski Drutex oraz materiały montażowe dostarczone przez VBH i Selenę. Pokaz trwający około godziny zgromadził dużą grupę zainteresowanych, a wielu z nich nie ukrywało, że jest montażystami, którzy przyjechali, aby podpatrzeć, jak to się właściwie robi. Wszyscy odwiedzający w tym dniu stoisko Zrzeszenia otrzymali więc najnowszy Poradnik montażowy oraz towarzyszący mu film DVD.

Jutro, w niedzielę, drugi dzień targowy i drugi dzień pokazów Mistrzów Montażu. Od godziny 10.30 trwać będzie montaż na kotwach JB-D, dalej budzący spore emocje montaż w systemie AD System, a potem jeszcze inny sposób montowania okna w ścianie dwuwarstwowej z ociepleniem zewnętrznym. Ostatniemu montażowi towarzyszyć będzie wykonanie pełnego ocieplenia ze styropianu wraz z uszczelnieniem styku okna ze styropianem. Montażystów z Warszawy i okolic zapraszamy w niedzielę z rodzinami na Torwar na stoisko Zrzeszenia. Będzie się działo…

 

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (6 głosów, średnia ocena: 3,67)
Komentarze Dodaj komentarz
  1. stol napisał:

    Ale za to w galerii zdjęć z drugiego dnia jest Pan już w całej „krasie”. z pozdrowieniami z Wołomina. :-)

  2. Jareko napisał:

    :( szkoda, że widać tylko moje siwe włosy i łysinę ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*